18:50 Зріз культури колиски духовності Сходу | |
11 лютого у 15 корпусі КНУ імені М.Остроградського Європейським клубом була проведена чергова зустріч з ініціативи Cult.Cut. Цього разу вона була присвячена країні Південної Азії ─ Індії. Протягом вечора усі бажаючі дізнались багато нового про культуру та побут однієї з найбільших східних країн. Дівчата навчились вбиратись у надзвичайно гнучкий одяг, що називається «сарі». Він складається з простого прямокутного шматка матеріалу (довжиною 6-8 метрів!), який обертають навколо жіночого тіла. Як з’ясувалося, стиль, колір і текстура матеріалу змінюються в залежності від регіону і соціального статусу жінки в індійському суспільстві. Налічують десятки способів загортання у сарі.
За стародавньою легендою сарі народилося на ткацькому верстаті ткача, який мріяв про досконалу Жінку. Блиск її сліз, шовк її гладкого волосся, кольори її постійних примх, м'якість її дотику ─ усе це він об'єднав воєдино. Чоловік продовжував ткати і не міг зупинитися. А коли закінчив, то побачив на своїх колінах тканину завдовжки в декілька ярдів (1 ярд = 0,9144 метра). Після цього, як свідчить легенда, він відкинувся на спинку крісла з щасливою блаженною посмішкою.:) Крім того, усім бажаючим було здійснено розпис тіла. З давніх часів малюнки на шкірі людини мали ритуальне значення. Їх використовували як талісман: наносили для захисту, лікування, зваблення, удачі, підкреслення свого статусу. Хну і мистецтво розпису тіла хною (татуювання хною) називають словом індійського походження «менді». Вважається, що чим тонші лінії та складніший візерунок, тим більше встигне дізнатись дівчина, і тим щасливіший буде її обранець. Також усі учасники були залучені до чайного ритуалу. Чаювання в Індії — більшою мірою громадський захід, головна мета якого — спілкування з людьми. Цієї мети ми досягли з легкістю, куштуючи солодощі з молока та цукру, горіхів, фруктів та інших продуктів, які прийнято подавати до столу. Про пісні та музику – годі й казати. Дякуючи Кременчуцькому музичному гурту «Агарті», мелодійні пісні у виконанні якого лунали протягом вечора, ми переконались у тому, що східна країна надзвичайно багата і на музичний фольклор.
Ось так пройшло знайомство з Індією ─ колискою найдавніших цивілізацій. Варто відзначити кількість учасників ініціативи. Нас цього разу зібралось аж 63 чоловіки! …Вперше чуєте про ініціативу?! – приходьте наступного разу – матимете змогу долучитися до життя британців та більше дізнатися про острівну державу Західної Європи ─ Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії! До зустрічі на культкаті!:) вул. Красіна, 37/49 (15 корпус КНУ імені М.Остроградського), аудиторія 15208a або за телефоном: 0961558766 (Юля). Юлія Кучевська | |
|