Вітаю Вас, Гость
 

Що зроблено?

2006 рік

Історія Європейського клубу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського починається в недалекому, але й не близькому, 2006му році теоретичною ідеєю, що народилася в світлій голові пана Олега Овчаренка (який наразі є координатором клубу).

 

2007 рік

В червні 2007го року клуб приймає участь в установчому форумі Мережі проєвропейських організацій і стає одним з співзасновників Мережі (для тих, хто в танку: Мережа проєвропейських організацій об’єднує ГО з усіх регіонів України, співпрацює з міжнародними фондами та організаціями, органами влади, політичними та культурними діячами в Україні та за кордоном).

З тих пір ми активно співпрацюємо з організаціями Мережі, постійно беремо участь у їх тренінгах,семінарах і заходах. Уже до кінця року ми зібрали більше десятка сертифікатів учасників, не кажучи вже про знання та досвід, які важко підрахувати.

Нарешті! 25го жовтня 2007го року записом № 481 у книзі реєстрації громадських організацій легалізовано наш Євроклуб в статусі громадської організації, яка діє у структурі КДПУ.

Славний 2007 рік порадував нас стажуванням координатора Євроклубу О. Овчаренка в Регіональному Центрі європейської інформації (м. Жешув, Польща), участю нашої активістки Н. Сидоркіної у програмі освітнього стажування "Study tours to Poland” у Польщі (м. Гданськ) та блискуче проведеним міжнародним семінаром "Євроінформування має майбутнє” у рамках програми "Україна на шляху до ЄС” для регіональних організацій, що займаються євроінтеграцією.

 

2008 рік

Організована постійно діюча виставка літератури з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в електронній бібліотеці університету (а збирали ми свою бібліотечку «з миру по нитці», звертаючись до посольств різних країн, представництв європейських фондів та організацій, тягнучи на горбу важкі торби з літературою із закордонних поїздок,оформлюючи підписку на бюлетені).

Важливою віхою нашого зростання стала участь у ТОТ (тренінгах для тренерів) у Сумах та Славському. В результаті ми таки навчилися проводити тренінги та рольові ігри, отримали навіть відповідні сертифікати.

Рік був багатий подіями, як ліс грибами дощовою осінню:

·     презентація польських освітніх та наукових програм для викладачів та студентів;

·     участь у першій Українській школі європейської інтеграції;

·     проведення семінару-тренінгу «Європейський Союз: основи об’єднання, інституції, розширення» та рольової гри «Формування майбутнього Європи» для студентів та старшокласників шкіл Кременчука, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»;

·     презентація Клубу на міжнародній науковій конференції з проблем молодіжного співробітництва та Ярмарку неурядових організацій (м. Перемишль, Польща);

·     Дні Європи в Кременчуці (квест, вікторина, рольова гра, фотовиставка) та тренінг-семінар «Система Європейської безпеки і оборони:перспективи України» і рольова гра «Європа в кризі» для учасників Євроклубів Кременчука та Шостки (Інформаційна, фінансова та методична підтримка: Фонд Конрада Аденауера, Міжнародний Фонд Відродження. Призи учасникам: Представництво Європейської комісії. Організаційна допомога: Сумська ГО «Мережа Інтернет-освіти», Мережа проєвропейських організацій України. Партнери: газета «Вісник Кременчука», Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій, Молодіжний парламент, Кременчуцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, дитяча бібліотека ім. Торубари);

·     В червні ми смакували євро-шашликами,брали участь у тренінгу «Мистецтво ефективних комунікацій» (м. Полтава) та в українсько-чеській конференції з побудови партнерства у Донецьку;

·     Наша організація виступала регіональним партнером всеукраїнського проекту «Толерантність як шлях до Європи» у листопаді 2008 р.;

·     Свідченням ефективності роботи Євроклубу є участь у форумі «Євроатлантична інтеграція молоді» у Комсомольську (грудень 2008) в якості тренерів.

 

2009 рік

У січні Євроклуб КНУ представляв Полтавщину на офіційному відкритті Європейського року креативності та інновацій в Україні в рамках проекту «Підтримка мережі Євроклубів України», який виконує Українська асоціація європейських студій за підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні. Ця ж установа надала нам грант на проведення тренінгів з євроінтеграції в рамках Всеукраїнського форуму дитячої дипломатії у квітні 2009 р.

Найголовніша ж подія цього року - проект «КІНОальтернатива», який став надзвичайно відомим і популярним. Свідченням цьому може бути навіть те, що деякі недобросовісні колеги намагалися «позичити» його назву для подібних ініціатив =) Всього лише 10 кінозустрічей - але просто-таки море вражень, ідей, емоцій. Завдяки проекту про нас дізналося багато людей, з'явилися нові друзі та партнери, а ми набули безцінного досвіду, який плануємо активно використовувати надалі.

Нашою організацією проведено регіональний конкурс творчих робіт з толерантності (координація по Полтавськійобласті). Робота наших учасників здобула приз від проекту «Тераз Вроцлав».

А ще було чимало тренінгів, семінарів, дискусій, у яких брали участь клубівці. Ми подорожували заради них різними куточками України та Європи, поєднуючи приємне з корисним.

 

2010 рік

Про найцікавіші та найважливіші події нашого життя-буття можна тепер регулярно дізнаватися на сайті (ми нарешті навчилися вести його не лише якісно, а й оперативно =) ). Тож лише коротенький списочок найголовніших справ:

·     презентація освітніх та молодіжних європейських програм;

·     участь Насті Сидоркіної у Східній зимовій школі у Вроцлаві;

·     дні європейського кіно з нагоди Дня Європи;

·     Євровікторина на свіжому повітрі та участь у Європленері в Сумах;

·     «Олімп», або грецький етнопікнік;

·     Кременчуцька літня екологічна школа/Kremenchuk Ecological Summer School /KEcSS;

·     участь Юлі Кучевської у міжнародних проектах у Великобританії та в Польщі;

·     декілька веб-мостів з друзями та колегамив Україні та за кордоном;

Наш клуб прийнято до Мережі Центрів європейської інформації в якості асоційованого члена

 

З кінця 2008 року запрацював цей сайт, де й можна дізнатися, що ми робимо, і до чого прагнемо. Історія Євроклубу твориться сьогодні, і творимо її ми своїми силами, талантами, ідеями, зусиллями.

 

Тож якщо ти бажаєш потрапити в історію – тобі до нас!!!