Вітаю Вас, Гость
Головна » 2014 » Листопад » 17 » Про форум-театр та громадський активізм
22:09
Про форум-театр та громадський активізм

Мандрівний фестиваль Docudays UA вже на порозі в Кременчуці. Й 15-16 листопада Простір ідей знову став місцем проведення тренінгу. Цього разу Олександра Дворецька учила бажаючих методиці форум-театру, за що ми їй дуже дякуємо. Тішимося і з того, що кількість учасників не зменшилася, а навіть збільшилася в процесі тренінгу.  

 

В перший день учасники багато вправлялися у довірі один одному та зображенні різних цікавих штук, як-от, проблем сучасності у вигляді скульптури або кермування диво-машиною з заплющеними очима. Не зважаючи на втому від тривалого стояння та стрибання, учасники набралися натхнення для створення креативної вистави і сподівалися, що глядачі активно долучаться до обговорення та вирішення соціальних проблем. А їх у нас вистачить ще не на одну зустріч.

В неділю учасники пробували себе у ролі акторів. Дві команди готували вистави про джерела конфліктів у суспільстві та пробували грати маленькі вистави. Ми були тваринками й оперними співаками, грали трагічно і комічно, з пришвидшенням та уповільненням дії, у вигляді вестерну та мелодрами. В результаті творчих мук вийшло 2 вистави. У першій –  ситуація була складною: мама, котру не слухає син; син, який мучить котів і безпритульних; безвідмовний друг та байдужі люди вправлялися в істериках, скандалах і насильстві. Одна з учасниць навіть зазначила, що таку кількість конфліктів і стресів настільки складно витримати, що хотілося пошвидше все закінчити. На жаль, реальне життя іноді теж буває значно жорстокішим, ніж вдається спокійно витримати. Друга команда показувала школу, в якій став навчатися переселенець з Донбасу. Ситуація обтяжувалася байдужим учителем, «вишиваним» лідером та готовими на все виконавцями. Обговорення показало реальність таких ситуацій. Проте, важко було придумати, як змінити хід сюжету і поведінку героїв, аби уникнути конфлікту. В обох сюжетах були байдужі люди, які проходили повз, слухали і виконували накази. Саме їх поведінку пробували змінювати учасники форум-театру. Мимовільний свідок насильства, чи мовчазний друг після замін змінювали історію та зменшували прояви насильства. Насамкінець домовилися про те, що варто відкриття фестивалю поєднати зі сценами форум-театру у понеділок. Велкам!

* * *

ХІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини в Кременчуці реалізується Кременчуцьким інформаційно-просвітницьким центром «Європейський Клуб» спільно з Управлінням культури і туризму виконкому Кременчуцької міської ради, Центральною бібліотекою для дорослих імені О.М.Горького, Кременчуцьким національним університетом імені Михайла Остроградського, Олександрійським районним будинком культури, Олександрійським училищем культури, Кіноклубом «Відкрий очі», Центральною публічною бібліотекою для дорослих, м. Комсомольськ, громадською організацією «Центр розвитку дитини і сім’ї «Родіс».

11 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається в Україні за підтримки уряду Швеції.

Партнери: Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини, фестиваль Movie that Matter.

Організатори фестивалю Docudays UA: Українська Гельсінська спілка з прав людини, громадська організація «Південь», Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я, громадська організація «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».

Переглядів: 1247 | Додав: CUPitoshka | Рейтинг: 0.0/0