Вітаю Вас, Гость
Головна » 2013 » Листопад » 16 » В «Живій бібліотеці» книги, що говорять
01:33
В «Живій бібліотеці» книги, що говорять

               Кажуть, що читати модно. А ще, що читання негативно впливає на зір. В нашій «Живій бібліотеці» не потрібно напружувати очі, а книжки все рівно розкажуть вам свої історії. Тож підтримуйте тренд й велкам до Простору Ідей на «Живу бібліотеку» 16го листопада о 14й годині.

  

Як у звичайній бібліотеці читачі можуть вибрати і прочитати книгу на цікаву для них тему, так у "Живий бібліотеці” буде можливість вибрати людину-”книгу” з цікавим життєвим досвідом і задати їй самі різні питання.

"Книжками” є люди, щодо котрих у суспільстві існують певні упередження – зазвичай це представники етнічних, релігійних меншин, ЛГБТ-спільноти (лесбійки, геї, бісексуали та трансгендери), певних професійних груп, а також люди, про особливості життя яких небагато відомо широкому загалові (як, наприклад, біженці) або ж так чи інакше взаємодіють з цими групами меншин (наприклад, феміністки, правозахисники).

 Захід цей відбудеться в рамках Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно права людини Docudays UA в Кременчуці. Й це буде перший подібний досвід для нашого міста. І в першому каталозі кременчуцької «Живої бібліотеки» можна буде почитати такі книжки: священик греко-католицької церкви, представниця субкультури, представник/ця ЛГБТ-спільноти, адвокат, правозахисник, який з міліцією на «ти».

 Перша "Жива бібліотека” з’явилася 13 років тому в Данії, на музичному фестивалі Roskilde. Її концепцію розробила данська неурядова молодіжна організація "Зупини насильство” (Stop the Violence). Відтоді ця ідея поширилася по всьому світу, була втілена в життя в Україні та кількох десятках країн.

Бібліотека діє абсолютно безкоштовно, однак "читачі” повинні дотримуватися певних правил: за раз можна спілкуватися з однією "книгою”, найкраще — з тією, яка найменше подобається. Повернути її назад у бібліотеку потрібно в такому ж фізичному та психічному стані. Звичайно ж, у "Живій бібліотеці” не буває дурних, незручних або гострих питань; так само немає місця для образ - словесних чи фізичних.

* * *

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини в Кременчуці реалізується Кременчуцьким інформаційно-просвітницьким центром «Європейський Клуб» спільно з Управлінням культури і туризму виконкому Кременчуцької міської ради, ТРК «Візит» та Центральною бібліотекою для дітей ім. І.Ф. Торубари.

Переглядів: 488 | Додав: CUPitoshka | Рейтинг: 0.0/0